1/3
Wholesale ZonYou Li-Polymer Battery 3.7V 1200mAh with 500 Cycles Life Span Model 102540 for Consumer Electronics Power Tools Fan
$0.53
$0.73

| Product name | wholesale 3.7V Li-polymer battery lithium polymer batteries li-po battery 6000mah |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1800mah |
| Charge cut off voltage | 5V |
| DisCharge cut off voltage | 2.75 V |
| Charge current | 0.5C |
| Max DisCharge current(constant) | 1C |
| Cycle life | 500 cycles |
| Warranty | 12 months |
| 18Net weight | 18g |
| Size | 10*25*40 mm |
No data
Wholesale ZonYou Li-Polymer Battery 3.7V 1200mAh with 500 Cycles Life Span Model 102540 for Consumer Electronics Power Tools Fan
$ 0.53 $ 0.73
Shipping Fee:$0.00
1/3
Wholesale ZonYou Li-Polymer Battery 3.7V 1200mAh with 500 Cycles Life Span Model 102540 for Consumer Electronics Power Tools Fan
$0.53
$0.73

| Product name | wholesale 3.7V Li-polymer battery lithium polymer batteries li-po battery 6000mah |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1800mah |
| Charge cut off voltage | 5V |
| DisCharge cut off voltage | 2.75 V |
| Charge current | 0.5C |
| Max DisCharge current(constant) | 1C |
| Cycle life | 500 cycles |
| Warranty | 12 months |
| 18Net weight | 18g |
| Size | 10*25*40 mm |
No data
Wholesale ZonYou Li-Polymer Battery 3.7V 1200mAh with 500 Cycles Life Span Model 102540 for Consumer Electronics Power Tools Fan
$ 0.53 $ 0.73